ykleniyor

Videoya Dışarıdan Müdahale EdebileceğizABD'deki Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nden uzmanlar, kullanıcıların videolar ile etkileşimde bulunabileceği bir çözüm geliştiriyor. İnteraktif Dinamik Video ismi verilen yeni sistem ile videolardaki görüntülerde değişiklik yapabilmemiz mümkün olacak.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Bilimleri ve Yapay Zeka Laboratuarı tasarımcı ve yazılımcılarının geliştirdiği teknoloji, kaydedilen herhangi bir videoda değişiklik yapılabilmesine olanak tanıyor. Kullanıcılar yeni teknoloji ile videodaki gerçek objeleri hareket ettirebiliyor.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nün sanal ortamdaki videolara gerçeklik katma kapsamındaki teknolojisi İnteraktif Dinamik Video (Interactive Dynamic Video), kullanıcı ve video arasında interaktif bir etkileşim deneyimi yaratıyor.

Böylece bilgisayar ortamında hazırlanan görüntülerle, kullanıcı hareketleri eş zamanlı olarak sisteme kaydediyor ve video üzerinde hareket kabiliyeti ortaya çıkıyor. Böylece video üzerinde değişiklik yapmaya yönelik hareketler anlık olarak sisteme kaydediliyor ve videoya aktarılıyor. Yani kullanıcılar videoda yeniden yer alıyor.

İnteraktif Dinamik Video özelliği, bilim kurgu odaklı görüntüler başta olmak üzere birçok video filmde kullanılabilir. Ayrıca bu teknoloji sayesinde isteğimize göre devam etmeyen bir filmde değişiklik yapabiliriz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!