ykleniyor

Siri ile Yakın Dostluk İçinApple'ın asistan uygulaması Siri, yavaş yavaş hayatımıza giriyor. Ancak çoğumuz Siri ile nasıl yakın dostluk kurabileceğimizi ve onu nasıl kullanacağımızı bilmiyoruz. İşte Siri'den daha çok verim almak için yapabilecekleriniz...

Apple'ın iPhone'larda kullanıma sunduğu Siri ile yakın bir arkadaşınızla konuştuğunuz tonda iletişim kurabilir, mesaj göndermesini, birini aramasını, bir aplikasyon indirmesini ya da gökyüzünde bir yıldızın yerini göstermesini isteyebilirsiniz. Siri ile dostluğunuz ilerledikçe, yapabileceklerini siz de göreceksiniz.

Anımsatıcılar

Günlük hayatın koşturmacasında bazı şeyleri unutabilirsiniz, ama Siri unutmaz. Siri'ye belirli görevler verip, istediğiniz tarih ve saatte size hatırlatmada bulunmasını isteyebilirsiniz. Verdiğiniz görevin tarih ve saatini değiştirme şansınız da var. Siri, GPS sistemiyle organize çalıştığı için mutlaka tarih vermenize de gerek yok. "Eve giderken markete uğramamı hatırlat" dediğinizde size küçük bir uyarıda bulunacaktır.

Anlık notlar

Karşılaştığınız şeyleri, yaşadıklarınızı, tanıştığınız kişileri, hoşlandığınız durumları Siri ile paylaşabilirsiniz. Alışveriş listeleri oluşturabilir ve aldığınız şeyleri işaretlemesini rica edebilirsiniz.

Mesajlar kontrol etme

Her gün yeni mesajlar geliyor ve bazılarını unutabiliyoruz. Bazen de okumak zor geliyor. O zaman Siri'ye söyleyin, mesajlarınızı size okusun. Siz Siri'ye söyleyin, Siri sizin yerinize mesajlarınıza cevap versin.

Takvim oluşturma

Eğer bir randevunuz varsa ve unutmamanız gerekiyorsa, Siri'ye açık olarak söyleyin. "Pazar sabah 09.00'da ailemle kahvaltı yapacağım" dediğinizde, Siri orada olacağınızı garanti edecek. Hatta Siri'den, telefon rehberinizde ailenizdeki kişileri tanımladıysanız, ailenize mesaj göndermesini ve davette bulunmasını da isteyebilirsiniz.

Tarih ve etkinlik

Siri'ye sözlü olarak, "2015 yılında Paris'e gittiğimde çektiğim fotoğrafları göster" gibi bir talep iletebilirsiniz. "Yılbaşı gecesi çekilen fotoğrafları göster" veya "Gelecek ay etkinlik takvimimde neler var" gibi istekleri de içtenlikle yanıtlayacaktır asistanınız.

Yer bulma

Ofisten çıktınız ve canınız biraz eğlenmek istiyor, Siri'ye sorun. "Yakınlarda vejetaryen restoran bul" dediğinizde liste hemen önünüze gelecek. Spor salonu mu arıyorsunuz, cevabı Siri'de. Siz belki görmeyebilirsiniz, ama Siri yakınlarınızdaki her şeyi görüyor ve biliyor.

Yol tarifi


Hey Siri özelliği, Siri'yi bir navigasyon cihazı gibi kullanabilmenizi sağlıyor. Siri'den gitmek istediğiniz yerin yol tarifini isteyebilir, gideceğiniz yere olan uzaklığınızı ve ne kadar zamanda gidebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Zaman ayarlayıcı kurma

Elinizde bir iş var, örneğin yemek yapıyorsunuz ve belirli bir süre pişirmeniz gerekiyor. Elleriniz dolu veya yağlı olduğu için telefonunuza dokunamıyorsunuz. Siri'den sizin için zaman tutmasını ve bu zaman sonunda size haber vermesini isteyebilirsiniz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!